اخبار

نشست خبری/ نمایشگاه عکس‌های منتخب 2016 تا 2018 «ورلد پرس فوتو» در اصفهان

به گزارش ایرنا، نماینده بنیاد جهانی وُرلد پرس فوتو، روز سه شنبه در نشست خبری در مرکز همکاری های بین المللی شهرداری اصفهان گفت: عکس های برگزیده این بنیاد مربوط به سال های 2016 تا 2018 میلادی، در این نمایشگاه ارائه می شود.

'Yiwen Hsia' افزود: 141 قطعه عکس ارائه شده در این نمایشگاه مشتمل بر هشت زیر گروه با موضوعات ورزش، طبیعت، زندگی روزمره، خبر و محیط زیست است.

به گفته او، عکس های برگزیده از بین بیش از سه هزار قطعه عکس رسیده به این بنیاد و توسط گروه های متعدد داوری انتخاب شده است.

نماینده این بنیاد جهانی، هدف از برگزاری نمایشگاه های متعدد در سراسر جهان را ارتقای غنای عکاسی، بالا بردن سطح آگاهی عمومی، کمک حرفه ای به عکاسان و آشنا کردن ساکنان کشورهای مختلف با روایت های تصویری برشمرد.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات بین المللی شهرداری اصفهان نیز در این نشست گفت: از آنجا که شهرداری به دنبال معرفی خوب این کلانشهر، میزبانی رویدادهای جهانی و بازاریابی شهری است، از برگزاری این نمایشگاه حمایت کرد.

ایمان حجتی با اشاره به قابلیت های عکاسان خبری ایران و اصفهان اضافه کرد: حمایت از عکاسان از اهداف شهرداری برای میزبانی از نمایشگاه عکس بنیاد 'وُرلد پرس فوتو' است.

وی ادامه داد: در مدت یک سال اخیر برخی رخدادهای بین المللی مانند نمایشگاه ها و جشنوارها در این کلانشهر برگزار شد و هدف ما افزایش چنین برنامه هایی است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران نیز در این نشست گفت: برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

به گفته مهدی قاسمی، نمایشگاه یاد شده عصر پنجشنبه گشایش می یابد و تا هشتم بهمن از ساعات 9 تا 13 و 16 تا 19 پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

وی اضافه کرد: برگزاری آخرین نمایشگاه بنیاد 'وُرلد پرس فوتو' در ایران، به 18 سال قبل برمی گردد و در بهار سال جاری نمایشگاه مشابهی در تهران نیز برگزار شد.

وُرلد پِرِس فوتو، یک بنیاد مستقل و غیرانتفاعی مستقر در آمستردام هلند است که در سال ۱۹۵۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

این بنیاد بدلیل برگزاری معتبرترین و بزرگترین مسابقه‌ سالانه‌ عکس خبری در جهان شهرت دارد.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است