اخبار

پنج داور سرشناس نشان عکس سال مطبوعاتی معرفی شدند

امسال آثار منتخب دومین نشان عکس سال مطبوعاتی ایران، توسط پنج چهره شناخته‌شده از جمله سیف الله صمدیان، نادر داودی، محمود کلاری، پیمان هوشمندزاده و رضا معطریان داوری خواهند شد. بر اساس اعلام دبیرخانه بیش از 5 هزار عکس در قالب مجموعه و تک عکس برای شرکت در این رقابت ارسال شده است.

طبق اعلام روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، فراخوان دومین دوره اهدای نشان در ۵ بخش عکس (شامل خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، محیط زیست و پرتره) در قالب تک عکس و مجموعه عکس و یک بخش مالتی مدیا منتشر شده بود.

به این ترتیب، بیش از ۳۰۰۰ عکس در قالب ۱۷۵ مجموعه عکس و بیش از ۱۹۵۰ تک عکس از ۲۵۴ عکاس مطبوعاتی به دبیرخانه نشان رسید و در نهایت، پس از داوری نهایی در هر بخش یک مجموعه عکس و یک تک عکس به عنوان عکس سال برگزیده شده و عکاسان برتر تقدیر خواهند شد.

پنج داور دومین نشان عکس سال مطبوعاتی

داوری دومین دوره اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی را پنج چهره سرشناس بر عهده دارند:
سیف‌الله صمدیان: متولد سال ۱۳۳۲ و موسس بانک عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی، منتشرکننده ماهنامه تصویر، مدرس عکاسی و فتوژورنالیسم در دانشگاه‌های تهران و آزاد اسلامی، دبیر و عضو هیات انتخاب و داوری دوسالانه‌های عکاسی و … است.

پیمان هوشمندزاده: متولد 1348 در تهران عکاس مستند و مولف کتاب‌های مختلفی در حوزه عکس و ادبیات داستانی است. هوشمندزاده دانش‌آموخته عکاسی از دانشگاه آزاد اسلامی است. او کار خود به عنوان عکاس را ابتدا با نشریات و آژانس‌های عکس شروع کرد و بعد از مدتی با همراهی جواد منتظری و امید صالحی آژانس عکس 135Photos را تاسیس کرد. مجموعه قهوه‌خانه‌های گمرک و دست‌ها و کمربندها از معروف‌ترین آثار او محسوب می‌شوند.

محمود کلاری: متولد ۱۳۳۰ در تهران، عکاس، مدیر فیلم‌برداری، بازیگر و کارگردان ایرانی است. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است. او اولین نمایشگاه عکس خودرا با عنوان حکایت تنهایی آدم در سال ۱۳۵۵ در تهران برگزار کرد.

نادر داودی: متولد 1341، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشتهٔ علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است و بیشترین فعالیتش در حوزهٔ عکاسی مطبوعات بوده است. او از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۱ ناشر نشریه تماشاگران بوده است و بیشتر از هشت سال با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است.

رضا معطریان: متولد ۱۳۴۸ در مشهد و عکاس خودآموخته است. او عکاسی را از سال 1368 در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، همکاری با روزنامه‌های ایران، همشهری، آفتاب امروز، صبح امروز و شرق آغاز کرد.
معطریان، برنده سه جایزه اول از جشنواره مطبوعات در رشته عکس، برگزاری نمایشگاههای انفرادی و جمعی در ایران و خارج از کشور از جمله فعالیت‌های این عکاس است.

گفتنی است دومین دوره اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران به همت «انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران» به منظور ایجاد انگیزه و پویایی در میان عکاسان مطبوعاتی برگزار می شود.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است